Fogási napló kitöltési útmutató
A halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet 35. § (2) bekezdése kimondja, hogy az állami horgászjegyhez kiadott, (1) bekezdés szerinti fogási naplót az állami horgászjegy jogosultja legkésőbb a fogási naplón feltüntetett tárgyévet követő év február 28. napjáig köteles leadni annak a szervezetnek, amelynél az állami horgászjegyét kiváltotta vagy a következő évi állami horgászjegyét kiváltani szándékozik.
Az állami horgászjegy jogosultja köteles úgy átadni a fogási naplóját, hogy éves fogási adatait nyilvántartott halgazdálkodási vízterületenként és halfajonként összesíti, valamint összegzi a horgászattal eltöltött napok számát.
AKI A HARCSATANYA HORGÁSZBOLTBAN VÁLTOTTA KI AZ ÁLLAMI HORGÁSZJEGYÉT, AZT KÉRJÜK, HOGY OTTHON TÖLTSE KI A FOGÁSI NAPLÓ ÖSSZESÍTŐIT! A BOLTBAN DOLGOZÓ MUNKATÁRSAK NEM TEHETIK MEG A HORGÁSZOK HELYETT! AKI ÖSSZESÍTÉS NÉLKÜL VISZI BE A NAPLÓJÁT, A KITÖLTÉS IDEJÉRE EL KELL HAGYNIA A BOLTOT, HOGY NE TARTSA FEL A TÖBBI HORGÁSZT, VÁSÁRLÓT!
A fogási napló kitöltése:
A fogási napló kitöltéséhez három lépést kell figyelembe vennünk:
- Az évben horgászattal eltöltött napok száma
- Fogásösszesítő táblázat vízterületenként
- Éves fogászösszesítő táblázat
Ha valaki az évben nem tartott meg halat, akkor értelemszerűen csak az első pontnak kell eleget tennie, ugyanis a 2. és 3. pont üres marad.
Az évben horgászattal eltöltött napok száma:
A horgászat megkezdésekor a tevékenység megkezdésének napját tollal, kitörölhetetlen módon kell jelölni a fogási naplóban szereplő naptárban. Több egymást követő napra tervezett horgászat esetén csak a kezdő nap és az azt követő nap jelölhető be előre. Vízi járműből történő horgászat esetén a vízi jármű indulása minősül a horgászat megkezdésének.
A fogási naplóban szereplő naptár alatt található éves összesítés alá meg kell adni az évben horgászattal eltöltött napok számát, amely a naptárban jelölt (O vagy X) napok számának összege (a 2022-es fogási naplóban a 9. oldalon található).
Fogásösszesítő táblázat vízterületenként:
A kifogott és megtartani kívánt, darabszám-korlátozás alá eső halat horgászat esetén a horogtól való megszabadítás után, a horgász azonnal köteles a fogási naplóba kitörölhetetlen módon bejegyezni!
A darabszám-korlátozással nem védett halfajok mennyiségét azok össztömegében kifejezve a horgászat befejezését követően, a vízpart elhagyása előtt a horgász köteles a fogási naplóba bejegyezni.
A megtartani nem kívánt, a fogást követően haladéktalanul visszaengedett halat a fogási naplóba nem kell bejegyezni.
A fent említett fogásokat a fogási napló fogásösszesítő táblázatában vízterületet megjelölve be kell jegyezni (a 2022-es fogási naplóban a 10. oldalon kezdődik). Meg kell jelölni a vízterület nevét és víztérkódját, a fogás dátumát, illetve a hal súlyát.
Éves fogászösszesítő táblázat:
A fogásösszesítő táblázat kitöltése után ki kell tölteni az éves összesítő táblázatot vízterületre/víztérkódra lebontva, ahol meg kell adnunk a kifogott halak összsúlyát és darabszámát (a 2022-es fogási naplóban a 38. oldalon kezdődik).
Ha az összes fogást összesítettük vízterületre/víztérkódra bontva, akkor a táblázát végében a halak összsúlyát egyedenként még rögzíteni kell (a 2022-es fogási naplóban a 42. oldalon található).
Ha ezekkel megvagyunk, akkor sikeresen kitöltöttük a fogási naplót!